Tuesday, 2 February 2010

Czym zajmuja się bankierzy w Australii


Dziś, jak co miesiąc, w Australii nastąpiło doniosłe wydarzenie - Reserve Bank of Australia (to taki tutejszy NBP) ogłosił decyzję w sprawie stóp procentowych. W dniu dzisiejszym ich nie podniósł.

Była to niejaka niespodzianka, bo większość zakładów postawiono na wzrost (nota bene tutaj się zakładają o każde wydarzenie, o które się można założyć - chodzi mi o bukmacherów i zakłady na pieniądze). Wielu Australijczykom sprawiło to wielką ulgę, ponieważ są tak zakredytowani po uszy, szczególnie na niebotycznie drogie domy (właściwie powinienem napisać 'budy dla psa', a nie domy), że każdy dodatkowy wydatek rzędu $50 miesięcznie może ich pogrążyć.

No to o 1:30 po południu wielu śledziło wiadomości na żywo, a w nich wywiad z ekspertem z Macquarie Bank - gwiazdy australijskiej finansjery (mam na myśli bank, a nie eksperta). Oto co zobaczyli.A potem się ludziska dziwią, że są kryzysy finansowe na świecie, a 99.99% rad 'ekspertów' można o kant dupy potłuc.

4 comments:

 1. pechowiec ;)

  ReplyDelete
 2. Haha,a to dobre.Ale sie gościu zdziwił ...że oprócz niego jeszcze "inni " tez poogladali .

  ReplyDelete
 3. Podobno w rzeczywistości było to tak, że dowcipni koledzy specjalnie wyslali facetowi maila ze zdjeciami panny Kerr i napisem na końcu typu "A ku ku obejrzyj się". Bez dwóch zdań jeśli to był żart to im się udał. Pozdrawiam z Melbourne.

  ReplyDelete
 4. Też słyszałem o dowcipnych kolegach, ale zawsze powtarzam, że ślepy w karty nie gra i trzeba uważać, co się ogląda na nie swoim kompie, szczególnie firmowym.

  ReplyDelete